15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności. Wszystko zaczęło się w 2009 r. w amerykańskiej Iowie, gdzie kreatywny edukator Terry Shay przedstawił swoim podopiecznym książkę Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to opowieść o przemianie, jaką dzięki wspierającej nauczycielce przechodzi wątpiąca w siebie w dziewczynka. Niezwykła podróż rozpoczyna się od małej kropki postawionej na papierze jako swój znak. Od tamtej pory tysiące dzieci i dorosłych na całym świecie odkrywają przy okazji Dnia Kropki swoje talenty i możliwości.Samorząd Uczniowski zaprasza do świętowania i ubrania w tym dniu czegoś w kropki, grochy, groszki...
Dzień Kropki
Zmiany godzin porannych kursów
Jubileusz 60 - lecia naszej szkoły.
Artykuł ze strony internetowej gminy Nowa Dęba.
Inauguracja nowego roku szkolnego 2022/23 miała szczególnie uroczysty charakter w Tarnowskiej Woli, gdzie tamtejsza Szkoła Podstawowa im. Hrabiego Stanisława Tarnowskiego obchodziła w tym dniu jubileusz 60-lecia.
Pierwszą częścią uroczystości była Msza Święta w kościele p.w. N.S.P.J., natomiast dalsze obchody święta odbywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Tarnowskiej Woli.
Święto swoją obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości, m.in.: poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, dowódca 33. Nowodębskiego Wojskowego Oddziału Gospodarczego ppłk Piotr Stępniak, przewodniczący rady miejskiej Damian Diektiarenko, burmistrz Wiesław Ordon.
Obecni byli także: przewodniczący rady powiatu tarnobrzeskiego Marek Zięba i radny z Tarnowskiej Woli Stanisław Rawski, przedstawiciele rodu Tarnowskich, z nestorem Janem Arturem Tarnowskim, prawnukowie patrona szkoły: Jan Spytek Tarnowski i Michał Tarnowski, ksiądz proboszcz parafii w Tarnowskiej Woli ks. kan. Piotr Palacz, kierownik oddziału tarnobrzeskiego Kuratorium Oświaty Dariusz Bździkot, rektor Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu dr hab. Anna Szylar, dyrektor biura zarządu Zakładów Metalowych „Dezamet” Witold Szczurek, dyrektor Biura Obsługi Jednostek Samorządowych w Nowej Dębie Renata Bal, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie Iwona Strojek, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowej Dębie Kazimierz Wąsik, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Dębie Monika Szczepan, sołtys Tarnowskiej Woli Sławomir Rutkowski, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Tarnowskiej Woli Barbara Kobylarz, wcześniejsi dyrektorzy szkoły w Tarnowskiej Woli: Aleksander Sawicki, Jan Skura, Zygmunt Żołądź, Małgorzata Kamińska, a także dyrektorzy innych szkół w gminie Nowa Dęba. Na uroczystości obecne były również emerytowane nauczycielki, które pracowały w szkole w Tarnowskiej Woli, w tym Zofia Kłosowska, ucząca młodzież od samego założenia placówki w 1962 roku.
Zaproszonych gości serdecznie powitała dyrektor szkoły Magdalena Gerba, po czym przekazała głos uczniom, którzy zaprezentowali piękną część artystyczną, przepełnioną patriotyzmem i przywiązaniem do swojej małej ojczyzny. Akademia była też okazją do przedstawienia historii placówki i osoby patrona szkoły. Uczennice i uczniowie oczarowali publiczność swoimi umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi, a ich występy wieńczone były gromkim aplauzem. Częścią występu był przepiękny polonez, który młodzież szkolna zatańczyła przed zaproszonymi gośćmi oraz taniec dworski zespołu „Mali Dworzanie”.
W przerwie występu młodzieży, ponownie głos zabrała dyrektor szkoły, która przedstawiła dzieje oświaty w miejscowości, ze szczególnym uwzględnieniem historii szkoły-jubilatki.
Po części artystycznej nastąpiły przemówienia zaproszonych gości. Jako pierwszy głos zabrał poseł Zbigniew Chmielowiec, który po złożeniu gratulacji i życzeń dla społeczności związanej ze szkołą w Tarnowskiej Woli, nawiązał do ostatnich inwestycji przeprowadzonych w budynku szkoły, wskazując na potrzebę rozbudowy sali gimnastycznej.
- Pani dyrektor, całe grono pedagogiczne, drogie dzieci – mówiła wicemarszałek Ewa Draus – dzisiaj jest ważna data, zarówno dla was, dla naszego kraju i bardzo się cieszę, że mogę w tym miejscu uczestniczyć, kiedy wy rozpoczynacie kolejny rok szkolny – Jest to czas, w którym na pewno cieszycie się ze spotkania swoich koleżanek, kolegów i cieszycie się, że przez ten czas nabędziecie dużo wiedzy. Nauczyciele, wasi wychowawcy, przekażą wam to, co jest cenne dla naszego województwa, dla naszego kraju, dla całej Europy. Przekażą wam swoją wiedzę i to dziedzictwo, które my gromadziliśmy przez wiele pokoleń. Też to dziedzictwo, które tworzył patron waszej szkoły. Życzę wam, żebyście ten czas dobrze wykorzystali, żebyście się jak najwięcej nauczyli, bo to będzie przepustka w wasze dalsze życie. Żeby było tak piękne i wesołe jak te występy dzisiejszych uczniów, które pięknie zatańczyły – oprócz rozpoczęcia roku szkolnego, wicemarszałek Ewa Draus zwróciła również uwagę na inne znaczenie dnia 1 września – wojsko polskie stanęło do obrony naszej ojczyzny w 1939 roku. Gmina Nowa Dęba miała w tym momencie szczególną rolę – rolę historyczną, gdyż tutaj był przemysł, który wspierał polską armię. Ten przemysł się rozwijał i funkcjonuje do dziś.
Następnie głos zabrał burmistrz Wiesław Ordon, który ze wzruszeniem wspominał lata spędzone w murach szkoły.
- Ta szkoła potrafiła pracować z uczniami, bo byli tutaj wspaniali nauczyciele, ci którzy potrafili nas, i wyprostować, wskazać drogę, pogrozić palcem, ale nauczyć, pokazać gdzie szukać źródła wiedzy, jak się rozwijać. Mogliśmy to wziąć ze sobą w to młode życie, a później w dorosłe. Dzięki temu, wielu z nas jest w tych miejscach, w których jest – mówił absolwent szkoły, burmistrz Wiesław Ordon – za to tej szkole, ale przede wszystkim nauczycielom, bardzo serdecznie chcę podziękować w imieniu wszystkich absolwentów. Cieszę się także, że mogliśmy pokazać wam dzisiaj ten budynek w nowej odsłonie.
List gratulacyjny w imieniu Rady Miejskiej odczytał jej przewodniczący – Damian Diektiarenko, który podkreślał znaczenie szkoły w Tarnowskiej Woli dla oświaty w gminie Nowa Dęba. Wystąpienie skupiało się na roli dyrektor Magdaleny Gerby i jej zaangażowaniu w funkcjonowanie placówki. Przewodniczący podziękował również posłowi Chmielowcowi za wspieranie samorządu w pozyskiwaniu środków na tak istotne działania inwestycyjne, które obecnie są przeprowadzane.
Uroczystość była również okazją do oficjalnego wręczenia nominacji dyrektor Magdalenie Gerbie, która rozpoczyna nową, pięcioletnią kadencję.
Jako kolejny wypowiedział się przedstawiciel rodu Tarnowskich – Jan Spytek Tarnowski. Prawnuk patrona mówił o tym, z jaką chęcią wraca zawsze do Tarnowskiej Woli. Głos zabrali również: Dariusz Bździkot (który odczytał list od Podkarpackiego Kuratora Oświaty), płk Piotr Stępniak, Witold Szczurek, dr hab. Anna Szylar, Kazimierz Wąsik i byli dyrektorzy szkoły: Aleksander Sawicki i Małgorzata Kamińska.
Uroczystość była okazją do zaprezentowania efektów prowadzonych w ostatnich latach inwestycji. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakończona została wymiana dachu, a obecnie w zaawansowanym stadium jest termomodernizacja budynku szkoły.
MR/PG
Więcej zdjęć w galerii.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Organizacja dowozu 1 września 2022 r.:
8.25- Buda Stalowska
8.30 - Alfredowka
8.40 - Rozalin
Po zakończeniu mszy świętej autobus zabierze wszystkich spod kościoła do szkoły.
Kurs powrotny po zakończeniu akademii ok. 11.30 .
Przedszkolaki bezpośrednio po przyjściu do budynku szkoły zapraszamy na pierwsze zajecia w nowym roku przedszkolnym, wejście głównym wejściem do szkoły.
Przedszkolaki nie będą uczestniczyły w akademii, na nich czekają atrakcje w przedszkolu.
Podręczniki na rok szkolny 2022/2023
Przypominamy, że wszystkie podręczniki oprócz religii zapewnia szkoła. Poniżej link.
Uwaga: tylko rodzice przedszkolaków z zerówki kupują katechizm, rodzice młodszych nie. Link do podreczników:
Udanych wakacji !!!
Absolwenci 2022
Nasi Absolwenci
Powodzenia, świat stoi przed Wami otworem, łapcie odrobinę szczęścia na dalszą drogę
Miło nam poinformować, iż Medal Rodu Tarnowskich, prestiżowe wyróżnienie naszej szkoły, za najwyższą średnią końcową uzyskał Hubert Bajda.
Równie gorąco gratulujemy wyróżnionym uczniom: Kacprowi Czerwcowi, Amelii Gil, Agnieszce Kosiorowskiej, Aleksandrze Szwedo i Wojtkowi Strojkowi.
Kacper Czerwiec odebrał również nagrodę za zdobycie tytułu finalisty konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego.
Nagrody za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim otrzymali: Hubert Bajda i Paweł Brzuszek.
Wszystkich naszym Absolwentom, bez względu na wyniki klasyfikacji gratulujemy. Wielkie słowa uznania również dla Rodziców naszych Absolwentów.
Więcej zdjęć już na naszej stronie internetowej www.sptarnowskawola.edupage.org
Wizyta naszych Uczniów w Sejmie
Wycieczka do Sejmu RP.
Dzień 10 czerwca 2022 r. na długo pozostanie w pamięci czterem uczniom klasy 8 Naszej szkoły. Hubert Bajda, Paweł Brzuszek, Kacper Czerwiec i Wojtek Strojek byli uczestnikami „Konkursu wiedzy o Sejmie RP”, który odbył się pod patronatem Pana Zbigniew Chmielowca, posła na Sejm RP. Nagrodą za udział w tym konkursie była wycieczka do Warszawy ufundowana przez Pana Zbigniew Chmielowca. Nasz pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Ta żywa lekcja historii ukazała nam tragiczne losy jakich doświadczyła nasza Ojczyzna w okresie II wojny światowej. Projekcja filmu „Miasto ruin” ukazująca Warszawę po upadku Powstania Warszawskiego wywołała porównania z obecną sytuacją w Ukrainie, a szczególnie dotyczące doszczętnie zniszczonego Mariupola.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyt w Sejmie RP. Przejście wszystkich procedur bezpieczeństwa przed wejściem do budynku parlamentu wywołało duże zainteresowanie uczniów. Zwiedzanie sali obrad, kuluarów sejmowych oraz informacje przekazane przez panią przewodnik dotyczące prac niższej izby parlamentu było doskonałym uzupełnieniem wiadomości wyniesionych z lekcji wiedzy o społeczeństwie. W tym dniu nie odbywało się posiedzenie Sejmu RP, więc nie mieliśmy możliwości spotkać na sejmowych korytarzach polityków, których znamy z telewizyjnych programów i transmisji. Obiad w sejmowej restauracji był dopełnieniem naszej wizyty w Warszawie. W późnych godzinach wieczornych zmęczenie, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.
Bardzo dziękujemy Panu Zbigniewowi Chmielowcowi za ufundowanie tak wartościowej nagrody.
Komers 2022
21 czerwca, uczniowie klasy 8 naszej szkoły, powrócili do tradycji żegnania się ze szkołą podstawową z prawdziwym przytupem podczas Balu Ósmoklasisty.
O godzinie 17.00 w Domu Ludowym w Tarnowskiej Woli, dzięki wielkiemu zaangażowaniu Rodziców, zebrali się uczniowie klasy VIII i KL.VII oraz nauczyciele na czele z panią dyrektor. Komers rozpoczęła część artystyczna. Były podziękowania, podsumowania i wspomnienia. Tą oficjalną część zakończył polonez w wykonaniu naszych "już prawie" Absolwentów.
Piękne kreacje uczennic, eleganccy uczniowie, a przede wszystkim dobre humory sprawiły, że zabawa była bardzo udana. Parkiet nieraz zapłonął
Wspólne spotkanie uczniów ze swoimi nauczycielami stało się okazją do wspomnień, wspólnych zdjęć, a nade wszystko wyśmienitej zabawy.
Bardzo dziękujemy rodzicom za zorganizowanie zabawy, dekorację sali, przygotowanie poczęstunku. Komers stał się miłym wspomnieniem (jednym z wielu!) cudownych, beztroskich lat spędzonych w naszej szkole. Więcej już na naszej stronie internetowej www.sptarnowskawola.edupage.org w Aktualnościach i Galerii.
Egzamin na kartę rowerową
Klasa czwarta po egzaminie teoretycznym, dzisiaj zdawała egzamin praktyczny na Miasteczku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Pod czujnym okiem egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wszyscy zdali egzamin. Dziękujemy panu Romanowi Szaro i panu Dawidowi Uzarowi za zajęcia dydaktyczne i egzamin praktyczny . Nagrodą były lody od przygotowującej uczniów do egzaminu pani Małgorzaty Wiśniewskiej. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.
Więcej zdjęć już na naszej stronie internetowej www.sptarnowskawola.edupage.org w zakładce "Galeria".
Pasowanie na czytelnika
Klasa pierwsza została oficjalnie przyjęta do grona czytelników. Podczas ciekawych zajęć z panią Zofią Furtak zostali pasowani . Złożyli też uroczyste przyrzeczenie oraz otrzymali pamiątkową książkę "Szewczyk Dratewka". Lektura okazała się być bardzo interesująca, gdyż pierwszaki od razu zabrały się za jej czytanie. Więcej zdjęć już na naszej stronie internetowej www.sptarnowskawola.edupage.org w Galerii.
Dzień Mamy i Taty w kl.II
Wycieczka do Sandomierza
Klasa I dzisiejszy dzień spędziła w Sandomierzu. Grupa zwiedziła trasę podziemną, a motywem przewodnim była legenda o dzielnej Halinie, która tam właśnie zawiodła złych Tatarów. W zbrojowni uczniowie nie tylko poznali stroje i obyczaje dawnych mieszkańców, ale wzięli udział w inscenizacji walki Polaków z Krzyżakami. Brama Opatowska z 32 m wieża stanowiła dla pierwszaków wielkie wyzwanie,ale udało się im odczytać godzinę na słonecznym zegarze. Nasi mali podróżnicy smaczny obiad zjedli "Pod Ciżemka", a na deser były lody. Kolejnym etapem wycieczki był spacer do Katedry i Domu Długosza. Następnie przeszli przez Ucho Igielne do Wąwozu Świętego Jacka i Wąwozu Królowej Jadwigi, zwiedzili również kościoły Świętego Jakuba i Świętego Pawła z wmurowanymi kulami armatnimi pamiętające najazdy Tatarów i Szwedów. Następnie pierwszoklasiści przeszli nad Wisłę by popłynąć w rejs statkiem Syrenka z kapitanem żeglugi, podczas którego podziwiali panoramę miasta i zdobyli pamiątkowe tatuaże. Ostatnim punktem wycieczki był zobaczenie pomnik naszego papieża Świętego Jana Pawła. W dobrych nastrojach wszyscy bezpieczni wrócili do domów.Więcej zdjęć w galerii.
Koncert "Kwiaty dla Mamy"
Nasze uczennice Izabela Tomczyk i Svietlana Vozna wystąpiły dziś w koncercie z okazji Dnia Mamy "Kwiaty dla Mamy", który dziś odbył się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Było pięknie !!!
Nasi Ósmoklasiści
Rozpoczęły się egzaminy, wszystkim naszym uczniom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki !!!
Egzamin Ósmoklasisty
Konkurs "Kwiaty dla mamy"
W dniu dzisiejszym uczennice klasy pierwszej Izabela Tomczyk i Svietlana Vozna przygotowane przez p.Małgorzatę Wiśniewską otrzymały nagrody w konkursie recytatorskim "Kwiaty dla mamy". Dodatkowym wyróżnieniem jest występ w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie, który odbędzie się 26 maja. Gratulujemy laureatkom i dziękujemy babci Svietlany i mamusi Izy za towarzyszenie dziewczynkom podczas konkursu.
Majówka
Akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, klasa IV, pod kierunkiem pani Agnieszki Wilk, przygotowała montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Klasa II przyłączyła się również do obchodów tego święta. Więcej zdjęć w galerii.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie