• AKADEMIE

Podczas prób i akademii wykorzystywano sprzęt z programu "Laboratoria przyszłośći", a mianowicie sprzęt nagłaśniający, zestaw mikrofonów, laptop oraz aparat fotograficzny i kamerę do dokumentowania tych uroczystości:

Z wykorzystaniem w/w sprzętu odbyły się następujące akademie:

- rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023,

- akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

- Pasowanie Pierwszoklasistów,

-akademia z okazji Święta Niepodległości,

- akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia,

- Dzień Babci i Dziadka,

- Akademia wielkanocna,

-akademia z okazji 3 Maja,

- Dzień Mamy i Taty,

- Pożegnanie kl.VIII,

- Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

„Witaj Maj! Trzeci Maj!”

28 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Klasa VI z pomocą uczniów klasy V przypomniała wszystkim, jak ważne dla historii Polski było ustanowienie Konstytucji. Oprócz tego występ uświetnił pokaz taneczny w wykonaniu uczniów z zespołu „Mali Dworzanie”. Uroczystość tę poprzedziło wiele prób, podczas których wykorzystano sprzęt nagłaśniający, laptop oraz aparat fotograficzny -otrzymane w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akademii w naszej galerii.

PROGRAMOWALNY ROBOT

Lekcja_z_robotem3

Lekcja-z-robotem.mp4

W ramach realizacji programu "Laboratoria Przyszłości" przeprowadzonao cykl zajęć z informatyki pt. "Programowalny robot". Uczniowie klas II, V i VI pod kierunkiem nauczyciela stworzyli program, który przeprowadził zbudowanego wcześniej robota po wyznaczonej trasie.

PROJEKT WIELKANOCNY

Spotkanie wielkanocne ,,Nie szukajcie tu Jezusa…”

Na długo przed Wielkanocą w szkole panował świąteczny nastrój. Klasowe dekoracje, bazie, pisanki, zajączki i koszyczki przypominały o zbliżających się świętach. Uczniowie klasy trzeciej byli odpowiedzialni za przygotowanie programu artystycznego. Opracowano i wydrukowano scenariusz pt. ,,Nie szukajcie tu Jezusa…”, wybrano nastrojowe utwory muzyczne, zadbano o stroje dla aktorów, rekwizyty i dekorację na sali gimnastycznej. Podczas prób i występu uczniów, wykorzystano sprzęt otrzymany w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości”. Nagłośnienie i mikrofony pozwoliły widzom podziwiać umiejętności szkolnych aktorów, tancerzy i wokalistów. Na zakończenie spotkania zaproszeni goście i nauczyciele otrzymali symboliczne upominki – pisanki wydrukowane w  drukarce 3D i wielkanocne życzenia. Wykorzystanie sprzętu otrzymanego w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości” pozwoliło na odpowiednią realizację tego interesującego spotkania. Zaangażowanie uczniów w tworzenie świątecznego projektu - dla gości , uczniów i rodziców, było okazją do integracji społeczności szkoły i środowiska lokalnego. To nastrojowe spotkanie zostało utrwalone na zdjęciach, które razem z nagraniami  występów dzieci, umieszczono na stronie  internetowej szkoły.

Kreatywny ,,Dzień Ziemi”  w klasie trzeciej

W bardzo ciekawy sposób świętowali uczniowie klasy trzeciej, tegoroczny Dzień Ziemi. Na zajęciach, z prezentacji multimedialnej dowiedzieli się ,,Jak dbać o naszą planetę?”, a następnie w grupach wykonali plakaty,, z Ziemią w roli głównej”. Wspólnie rozwiązywali zagadki przyrodnicze, obserwowali rośliny w ,,Klasowym ogródku”, konstruowali przestrzenne pojazdy, układali, drukowali , a następnie rozwiązywali ekologiczne rebusy. Kreatywny ,,Dzień Ziemi” był okazją do utrwalenia wiadomości przyrodniczych, rozwijał aktywność i umiejętność pracy w zespole. Do działań wykorzystano laptop, drukarkę, tablicę interaktywną, klocki, aparat fotograficzny - otrzymane w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości”.

WARSZTATOWA RADA SZKOLENIOWA

Dnia 2 grudnia odbyła się rada szkoleniowa, której tematem było tworzenie projektów oraz obsługa drukarki 3D. Każdy z uczestników wykonał swój własny projekt. Udało się nam również wydrukować pierwszy obiekt, była to moneta. Pierwsze koty za płoty ;)

A oto efekt naszej pracy:

WARSZTATY 3 D DLA UCZNIÓW

Podczas zajęć na feriach, uczniowie wzięli udział w warsztatch "Drukowanie 3D". Zapoznali się z programem, który służy do obróbki i tworzenia projektó trójwymiarowych. Stworzyli również pierwsze swoje projekty, a także wydrukowali piłeczkę tenisową. Więcej zdjęć w naszej galerii

.

Wykorzystanie drukarki 3d

330974911_1139308190118149_2970962034159976088_n.mp4

Święto Niepodległości.

11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości, z tej okazji uczniowie klasy VIII przygotowali uroczystą akademię, w której nawiązali do walki Polaków o niepodległość na przestrzeni wieków, a także do obecnej sytuacji politycznej, dając jasny przekaz, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Podczas akademii oraz prób wykorzystano laptop, zestaw nagłaśniający, aparat fotograficzny otrzymane w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".